ALUPROF POTVRZUJE SÍLU ZNAČKY V DALŠÍM ŽEBŘÍČKU

Časopis „Press“ a firma „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów“ představily výsledky žebříku Top značka 2018, který zahrnoval 500 obchodních značek z 50 oborů. Mezi značkami s nejsilnější pozicí v tisku je přítomna firma Aluprof – evropský lídr ve výrobě hliníkových systémů. Firma s mezinárodním renomé pocházející z Bielska-Białej se již několikrát za sebou umístila v přehledu nejsilnějších polských značek.


Pro potřeby XI. ročníku žebříčku bylo celkem zanalyzováno více než 52 mil. informací. Byly to tiskové a internetové materiály a publikace na sociálních sítích, které se objevily v období od 1. července 2017 do 30. června 2018. O konečné pozici firmy rozhodovala síla značky vypočítaná na základě jak počtu publikací, tak i vlivu a indexu oblíbenosti. Pro průzkum bylo vybráno 50 oborů, které se nejčastěji objevují v tisku. Z každého oboru bylo vyčleněno 10 nejsilnějších obchodních značek. Žebříček byl zveřejněn ve dvou přehledech – s rozdělením na obory a klasifikaci všech 500 značek.


V kategorii Stavební materiály se v desítce nejsilnějších značek umístila – na osmém místě – firma Aluprof. Polská firma specializující se v hliníkovém průmyslu je již mnoho let lídrem na evropských trzích a průběžně umocňuje svou pozici také ve Spojených státech. Značka je trvale přítomna v tisku mj. s ohledem na četné aktivity prováděné v různých oblastech – spojené s vědou, stavebnictvím a architekturou. Firma pořádá prestižní soutěž pro architekty a architektonické kanceláře – Objekt roku ze systémů Aluprof. Hliníkové systémy Aluprof jsou přítomny v mnoha architektonických objektech v Polsku, včetně velmi prestižních budov jako Muzeum 2. světové války v Gdaňsku, NOSPR v Katowicích, Muzeum historie polských židů ve Varšavě nebo moderní kancelářské budovy Green Day a Green2Day ve Wroclawi.


– Vzhledem ke známému rčení je pro nás důležité, aby se o značce Aluprof mluvilo nejen hodně a bez zkomolení názvu, ale také dobře. Přítomnost v žebříčku Top značka 2018 nás utvrzuje v tom, že tento cíl realizujeme úspěšně. Zároveň je to obrovská pocta, že jsme se opět umístili mezi nejsilnějšími obchodními značkami, které společně budují silné image značky, kterou jsou polské firmy – zdůrazňuje Bożena Ryszka, marketingová ředitelka Aluprof SA.
Značka Aluprof pouze v tomto roce byla přítomna na seznamu 500 největších firem v Polsku a v žebříčku nejsilnějších polských velvyslanců, který zveřejnil týdeník Wprost. Průzkum Top značka je společným záměrem časopisu „Press“ a autora metodologie firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.