Rolety

Rolety byly často vnímány jako luxusní či dekorativní prvek bez zásadní funkce. To je ovšem mylná představa. Rolety významně přispívají ke snížení tepelných ztrát v zimě, zatímco v létě účinně chrání interiér před přehřátím pokojů a tím snižují náklady na dodatečné ochlazování místností klimatizací apod. Kromě toho jsou rolety praktickým systémem, který zvyšuje ochranu proti vloupání.

Vnější rolety jsou mnohem efektivnější než okenice, protože díky své konstrukci vzniká mezi pancířem rolety a oknem vzduchová mezera, která je vynikajícím izolátorem. Výsledkem je, že v domě - dokonce i při vysokých venkovních teplotách - je příjemné klima. Pokud necháte rolety spuštěny po celý horký den (stejně jako to dělají např. v Itálii), večer se můžete těšit na příjemný chládek a stín.

V nabídce ALUPROF jsou k dispozici rolety různých typů. Adaptační systém SKO SKO-P byly vyvinuty pro instalaci na zeď. Jejich ovalné boxy jsou dekorativním prvkem fasády. Energeticky úsporné řešení a navíc integrované do fasády (pod omítku) představuje systém SP nebo SP-E. Rolety SKT OPOTERM jsou volbou pro ty, kteří se rozhodnou pro nástavný systém. Roletové boxy tohoto systému jsou vyrobeny z vysoce kvalitních PVC prvků a s výbornou tepelnou izolací.

Samostatnou skupinou je pak systém SAR, který má zvýšenou odolnost proti vloupání až třídy RC3 (WK3) podle normy EN 1627:2011. Díky tomu si můžete být jisti, že Váš domov je v bezpečí, i když jste v práci nebo na dovolené.

Mohlo by vás zajímat
Motorické ovládání tlačítkem, dálkovým ovladačem nebo chytrým telefonem
Integrované sítě proti hmyzu
Odolnost proti vloupání

GALERIERolety